tarihinde yayınlandı

Fotoğrafımı kanvas tablo mu yoksa çerçeveli fotoğraf mı yaptırmalıyım?

Sevgili fotoğraf severler merhaba. Sizden gelen sorular bölümünde bugün büyük boy fotoğrafımı kanvas tablo mu yaptırmalıyım yoksa çerçeveli fotoğraf mı yaptırmalıyım? sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Çerçeveli fotoğraf & Kanvas tablo (tuval)
Çerçeveli fotoğraf & Kanvas tablo (tuval)

Öncelikle kanvas tablo nedir, çerçeveli fotoğraf nedir bunları tanımlayarak işe başlayalım.

Kanvas Tablo (Tuval)

Kanvas bezi denilen özel bir zemine fotoğraf basımı yapılır ardından ahşap çerçeve üzerine getirerek kenarlarından tutturulur. Hepsi bu kadardır. Tablonuzu duvara olduğu gibi asabilirsiniz.

Çerçeveli Fotoğraf

Fotoğrafınız fotoğraf kağıdına baskı alınır ve camlı bir çerçeve içine koyulur. Duvara asılır. Buna çerçeveli fotoğraf denir.

Tanımı yaptık. Peki ben hangisini tercih etmeliyim derseniz hemen bir kıyaslama yapalım derim.

Kanvas tablo & Çerçeveli fotoğraf kıyaslaması

  • Çerçeveli fotoğraf geçmişten günümüze klasik bir üründür. Canvas tablo ise yeni nesil bir üründür.
  • Çerçeveli fotoğraf klasik kanvas tablo ise yeni nesil modern bir görüneme sahiptir.
  • Kanvas tablonun fiyatı bellidir ve değişken değildir. Çerçeveli fotoğrafta fiyat değişkendir. Çünkü seçeceğiniz çerçeve cinsinden ötürü fiyatı farklılık gösterebilir.
  • Çerçeveli fotoğrafta birbirinden çok çeşit renk ve desenlerde çerçeve modeli vardır. Gönlüzce seçim yapbilirsiniz. Kanvas tabloda çerçeve olmadığı için böyle bir olanağınız maalesef yoktur.
  • Kanvas tablonun ikili, üçlü, beşli, saatli gibi çeşitli uygulamaları vardır. Çerçeveli fotoğrafta böyle bir imkan yoktur.

Hangisini seçmeliyim?

Zevkler ve renkler tartışılmaz bu nedenle ister çerçeveli fotoğraf ister kanvas tablo seçebilirsiniz. Seçim yapmak birisi iyi diğeri kötü demek değildir. Bizim tavsiyemiz her zaman daha modern gösterdiği için kanvas tablo seçmeniz yönündedir. Kararsız kalanlar için ise kanvas tablonun yanında en azından bir adet çerçeveli fotoğraf alırsanız isteklernizi dengelemiş olursunuz.

Bütün Yazılar

Bütün yazıları okumak için tıklayın

Hızlı Gezinti

Takipte Kalın