Vesikalık Fotoğraf Çoğaltmada Fotoğrafın Kalitesi

Bizler Şehzade Fotoğrafçılık olarak sizler için her zaman en kaliteli fotoğrafları sunmak için buradayız. Özellikle vesikalık fotoğraf çoğaltma yapmamızı istediğinizde bazen nadiren de olsa bu talebinizi geri çevirebiliyoruz. Geri çevirmemizin nedeni, bize getirmiş olduğunuz fotoğrafın çok kötü olmasından dolayıdır. Bu konuda neler yapabileceğimize gelin birlikte bakalım.

Her kurum vesikalık fotoğraf istediğinde sizlerden şunları (asgari seviyede) beklemektedir;

  • Fotoğrafınız 6 aydan daha eski olmamalı.
  • Fotoğrafın yüzeyinde kişinin tanınmasına engel olabilecek kir, leke, renk kayması vb. gibi şeyler olmamalı.
  • Fotoğraf net ve belirgin olmalı.
  • Güncel vesikalık ölçüsü standartlarını karşılamalı; Yani vesikalık fotoğrafınız kurumun istediği ölçülerde olmalı. Bu, normal vesikalık ve biyometrik vesikalık için de geçerlidir.

Örneğin, biyometrik vesikalık çoğalttırmak isterseniz biyometrik vesikalık alabilirsiniz. Biyometrik vesikalıktan normal, normal vesikalıktan biyometrik vesikalık yapılamaz.

Neler yapabilirim?

Vesikalık fotoğrafınız artarsa cebinizde taşımak yerine evinizde saklamanız doğru olacaktır. Vesikalık fotoğrafınızı muhafazası içine koyup, çekmecenizde veya kitaplarınızın arasında saklayabilirsiniz. Burada amaç, fotoğrafın yüzeyini korumaktır. Fotoğrafınızı toz, nem, ısı ve güneş ışığı gibi etkilere maruz bırakmazsanız gayet kaliteli bir şekilde ömrünü muhafaza edecektir.

Bizler Şehzade Fotoğrafçılık olarak sizlere daima en yüksek kalitede fotoğraf vermeyi amaçlıyoruz. Bu yüzden özellikle vesikalık fotoğraflarınızı arşivimizde saklıyoruz. Her fotoğrafa arşiv numarası veriyoruz. Sizler vesikalık fotoğraf çoğlatmak istediğinizde bu numaradan bakarak orjinaliyle birebir aynı şekilde vesikalığınızı size verebiliyoruz. Hemde yaklaşık 5 dakika gibi çok kısa sürede.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir